آیا کارگران بیمه نشده هم عیدی می گیرند؟

مشاور حقوقی آذر ۲۳, ۱۳۹۶

سوال❓

آیا کارگران بیمه نشده هم عیدی می گیرند؟

📝پاسخ:

بله ،کارگران بیمه نشده هم عیدی دریافت می کنند
بر اساس قانون مصوب شش اسفند سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، میزان عیدی هر کارگر معادل ۶۰روز مزد یا دو ماه حقوق است سقف میزان پرداخت عیدی کارگران معادل۹۰ روز کاری است
نکته ❗️❗️❗️
اگر کارگری عیدی خود را دریافت نکرد حق دارد به مراجع حل اختلاف اداره کار مراجعه و نسبت به این موضوع شکایت کند.

7 بازدید کل ، 2 امروز

⭕️ رئیس جمهور در اجلاس فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول:

سیاسی آذر ۲۲, ۱۳۹۶

رئیس جمهور در اجلاس فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول:

🔹 بزرگترین دشمن یهودیان، نه مسلمانان و اعراب بلکه پروژه خطرناک صهیونیسم است.

🔹 ایالات متحده هرگز میانجی صادقی نبوده و نیست.

🔹 آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است.

🔹 وحدت جهان اسلام در برابر رژیم صهیونیستی بسیار ضروری است.

🔹 فلسطین باید به موضوع اول جهان اسلام برگردد.

🔹 ایران برای دفاع از قدس آماده همکاری بدون پیش شرط با همه کشورهای اسلامی است.

🔹 همه معضلات جهان اسلام از طریق گفتگو قابل حل است.

7 بازدید کل ، 1 امروز

پیرامون افزایش عوارض خروج از کشور

اجتماعی آذر ۲۲, ۱۳۹۶

پیرامون افزایش عوارض خروج از کشور

🖋علی سرزعیم

⏹طرح افزایش نسبتا شدید عوارض خروج از کشور اعتراضات زیادی را در فضای مجازی به راه انداخته و مخالفان این طرح آن را به جریمه خروج از کشور تعبیر کرده اند. شدت این واکنش ها موجب شده تا سازمان میراث فرهنگی و ایرانگردی که قرار بود از منابع حاصل از این طرح منتفع شود نیز مخالفت ضمنی نماید و مدعی شود که نگران وجود سفر به خارج در سبد مصرفی خانوار ایرانی نیز هست.
⏹به اعتقاد اینجانب اصل افزایش عوارض خروج اقدامی قابل دفاع است زیرا مردم ایران به تدریج باید با این واقعیت کنار بیایند که دیگر دوره درآمدهای سرشار نفت به پایان رسید و باید کم کم آماده دوره ای شد که بازار نفت رو به افول رود و اقتصاد ایران دیگر نتواند از این محل خود را تغذیه کند. پیامد مستقیم و طبیعی این وضعیت آن است که مردم عادی باید با فرهنگ مالیات پردازی آشنا شوند و بیاموزند که دولت مدرن با مقوله مالیات پردازی رابطه تنگاتنگی دارد. در کشور ما مالیات بر مصرف و مالیات بر ثروت دو امر مغفول است اما پیوسته روی مالیات بر درآمد تاکید می شود که بنیه تولیدی کشور و بنگاه های تولیدی را تحت فشار می گذارد.
⏹تا کنون اتفاق نظر عجیبی میان توده مردم، نخبگان، گروه های ذینفع، روشنفکران و دیگران در ایجاد هزینه برای دولت وجود داشته است. همه به بهانه های مختلف بر سر دادن یک امتیاز اقتصادی به یک یا چند قشر اتحاد داشته اند و همیشه این امتیازات با درآمدهای نفتی پوشش داده می شد. اینک به جایی رسیدیم که دیگر کفگیر به ته دیگ خورده و مردم از این پس کم کم حس خواهند کرد که هر امتیاز به یک قشر از جامعه به هزینه ای از آنها (همه یا بخشی از مردم) تمام خواهد شد و به تدریج اتفاق نظر روی امتیاز اقتصادی گرفتن از دولت شکسته خواهد شد.
⏹نکته ای که معمولا توسط مخالفان هر اقدامی که متضمن کسب درآمد از مردم است بیان می شود آنست که منابعی که به این شکل حاصل می شود معمولا به شکل بهینه مصرف نمی شود و منابع آن به طور کامل در اختیار جامعه قرار نمی گیرد. همین امر موجب می شود تا پرداخت مالیات از روی طوع و رغبت نباشد. در ارزیابی این دیدگاه باید گفت که عدم استفاده بهینه از منابع یعنی حیف از یک سو و وجود فساد یا همان میل از سوی دیگر واقعیاتی غیرقابل کتمان است اما باید توجه داشت که بیشتر فسادهایی که در سالهای گذشته وجود داشته عمدتا مربوط به دوران وفور درآمدهای نفت بوده حال آنکه امروزه در شرایط عسرت درآمدهای نفتی هستیم. همچنین بخش عمده آنچه حیف منابع دولتی قلمداد می شود منتفعین توده ای دارد یعنی دستگاه عریض و طویل دولت، امتیازات سخاوتمندانه ای که دولت به قشرهای مختلف به بهانه حمایت از شرایط ویژه آن قشر پرداخت کرده موجب شده بخش عمده ای از جامعه در گروه های گوناگون به شکل کم یا زیاد منتفع حیف باشند.

7 بازدید کل ، 2 امروز

🚩 ادعای موگرینی: امروز رازی را درباره درخواست ایران در برجام افشا می‌کنم

سیاسی آذر ۲۲, ۱۳۹۶

🚩 ادعای موگرینی: امروز رازی را درباره درخواست ایران در برجام افشا می‌کنم

🔹موگرینی ادعا کرد که در بخش مقدمه (PREAMBLE) توافق هسته‌ای ایران «نیم‌جمله‌ای» با این مضمون وجود دارد که خواستار قرار دادن برجام به عنوان زیربنایی برای گفت‌وگو درباره مسائل دیگر است. او ادعا کرد که این جمله به درخواست ایران در بخش مقدمه برجام گنجانده شده است.
🔹دولت ایران برجام را برای مناقشات داخلی می‌خواست
🔹تضعیف برجام یا ابراز تردید در آن راهی برای تقویت تندروها در صحنه سیاسی ایران است. آیا این برای ما مناسب است؟ مطمئنا برای ما مناسب نیست.
🔹آمریکا خودش خواست مذاکرات صرفاً به مسئله هسته‌ای محدود باشد /تسنیم

🔺بازنشر اخبار در آخرین خبر، صرفا با هدف اطلاع شما مخاطبان عزیز از تحولات کشور انجام می شود و لزوما نشان دهنده موضع “تیم رسانه ای آخرین خبر” نیست

7 بازدید کل ، 1 امروز

🔵ضمانت اجرای پاس نشدن چک مبایعه نامه

مشاور حقوقی آذر ۲۲, ۱۳۹۶

🔵ضمانت اجرای پاس نشدن چک مبایعه نامه

🔶🔸بر طبق قانون نپرداختن ثمن ( قیمت ) معامله در مواعد تعیین شده در قرارداد و همچنین پاس نشدن چک های مربوط به آن موجب فسخ قرارداد از جانب فروشنده نمی باشد. متاسفانه بسیاری از فروشندگان فکر می کنند که اگر چک خریدار پاس نشود می توانند معامله را فسخ کنند در حالی که تصور اشتباهی است مگر این که در قرارداد آن را شرط کرده باشند.

10 بازدید کل ، 0 امروز

❇️ چرا ایران می‌لرزد؟

مسکن آذر ۲۱, ۱۳۹۶

❇️ چرا ایران می‌لرزد؟

◽️در هفته های اخیر چندین زلزله در مناطق مختلف کشور از جنوب تا شمال و غرب تا شرق روی داده است.

◽️ زلزله های اخیر این روزها وحشتی بین مردم انداخته و همین دلیل مناسبی است تا شایعات بسیاری در مورد وقوع زلزله در سراسر کشور داغ شود؛ شایعاتی که هر روز در شبکه های اجتماعی همه ما با آن سر و کار داشته ایم؛ به‌طوری‌که برخی از این شایعات برای چندمین بار از سوی مسئولان مربوطه رد شدند.

◽️در مورد زلزله های اخیر باید گفت، قرار گرفتن ایران روی کمربند زلزله علت اصلی این اتفاقات طبیعی است و بیشتر شهرهای کشور که روی این کمربند قرار دارند در روزهای اخیر زلزله را حس کرده اند.

◽️برخی از شهرهای کشور نیز در مناطقی هستند که کم خطرتر از مناطق دیگرند و با عنوان “مناطق سفید” از آنها یاد می شود؛ مناطقی که احتمال وقوع زلزله های بالای ۶ ریشتر حتی در بازه زمانی سه هزار سال یکبار هم وجود ندارد.

◽️مناطقی همچون کویر لوت یا کویر مرکزی ایران جزو مناطقی محسوب می شوند که لرزه خیزی کمتری دارند، هر چند که ساکنانی هم ندارند.

◽️مناطق دیگری نظیر نوار سنندج-سیرجان که شامل استانهای مثل اصفهان، سنندج، اراک و همدان می شود نیز از لرزه خیزی پایینی برخوردار است.

◽️البته ناحیه جنوب اهواز به سمت ابادان و خرمشهر نیز در منطقه سفید قرار دارند. به جز این موارد بقیه مناطق ایران جزو مناطق پرلرزه به شمار می‌روند.

🔹 خطرناک‌ترین گسل‌های و مناطق زلزله خیز ایران را بشناسید

◾️ گسل کوه خضر از میان بخشی از شهر قم عبور می‌کند
◾️گسل اصلی جوان زاگرس از کنار شهر مریوان عبور می‌کند
◾️گسل غربی فروافتادگی دریاچه ارومیه از کنار شهر ارومیه عبور می‌کند
◾️گسل بافران از جنوب شهر نایین عبور می‌کند
◾️ گسل هیرمند از نزدیکی شهر زاهدان عبور می‌کند
◾️گسل مکران از نزدیکی شهرهای ساحلی جاسک و چابهار عبور می‌کند
◾️گسل ساحلی بندرعباس از شهر بندر عباس عبور می‌کند
◾️ گسل اهواز از وسط شهر اهواز عبور می کند
◾️گسل تبریز شمال شهر تبریز

◽️البته ناگفته نماند که قدرت همه لرزه هایی که در مناطق پرلرزه رخ می دهد کاملا متفاوت است و این دلیلی بر عدم صدور حکم قطعی در مورد تفاوت گسل های نامبرده خواهد بود.

◽️با توجه با مطلب ذکر شده تقریبا دلایل زلزله اخیر و ارتباطشان با گسل های نامبرده مشخص شده است. شایعات قبل از وقوع زلزله جز ایجاد ترس و واهمه برای مردم چیز دیگری به همراه ندارد و باید با بی توجهی به تمامی شایعات اخیر از بازنشر آنها نیز جلوگیری کنیم./جماران

15 بازدید کل ، 1 امروز

دعوت به شرکت در همایش ملی ساختمان پایدار

اخبار یزد آذر ۲۱, ۱۳۹۶

دعوت به شرکت در همایش ملی ساختمان پایدار
سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اعلام کرد، با توجه به اهمیت موضوع مدیریت مصرف انرژی در ساختمان برای پروژه های در حال ساخت و موجود و تصویب آیین نامه بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها توسط هیات دولت، سومین همایش ملی “ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی” در تاریخ ۲۰ و ۲۱ آذر ماه با همکاری این سازمان و وزارت راه و شهرسازی در مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی برگزار خواهد شد.
از جمله برنامه های این همایش برگزاری پنل های تخصصی، کارگاه های آموزشی و معرفی توانمندی های مهندسی کشور در حوزه مدیریت مصرف انرژی و تعیین الزامات ساختمان های پایدار و سبز می باشد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش به آدرس www.samainfo.ir مراجعه فرمایند یا با شماره تماس ۲۲۸۵۳۵۳۰-۰۲۱ (داخلی ۳) تماس بگیرند.. به شرکت کنندگان در این همایش گواهینامه ارتقاء پایه تعلق می گیرد.
به پیوست اطلاعات تکمیلی همایش جهت اطلاع اعضای محترم ارائه می گردد

7 بازدید کل ، 0 امروز

رتبه کشورهای خاورمیانه در میان ۱۳۷ کشور موردبررسی در گزارش رقابت‌پذیری ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به شرح زیر است. رتبه هر کشور در گزارش سال گذشته (۲۰۱۷-۲۰۱۶) که در میان ۱۳۸ کشور بوده است نیز در پرانتز آمده است:

اقتصادی آذر ۲۱, ۱۳۹۶

رتبه کشورهای خاورمیانه در میان ۱۳۷ کشور موردبررسی در گزارش رقابت‌پذیری ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به شرح زیر است. رتبه هر کشور در گزارش سال گذشته (۲۰۱۷-۲۰۱۶) که در میان ۱۳۸ کشور بوده است نیز در پرانتز آمده است:

۱. اسرائیل: ۱۶ (۲۴)
۲. امارات متحده عربی: ۱۷ (۱۶)
۳. قطر: ۲۵ (۱۸)
۴. عربستان صعودی: ۳۰ (۲۹)
۵. بحرین: ۴۴ (۴۸)
۶. کویت: ۵۲ (۳۸)
۷. ترکیه: ۵۳ (۵۵)
۸. عمان: ۶۲ (۶۶)
۹. قبرس: ۶۴ (۸۳)
۱۰. اردن: ۶۵ (۶۳)
۱۱. ایران: ۶۹ (۷۶)
۱۲. مصر: ۱۰۰ (۱۱۵)
۱۳. لبنان: ۱۰۵ (۱۰۱)
۱۴. یمن: ۱۳۷ (۱۱۵)

گزارش #رقابت‌پذیری ۲۰۱۸-۲۰۱۷ (بخش پنجم)

7 بازدید کل ، 0 امروز

متوسط قیمت معامله مسکن در تهران و در آبان‌‌ماه به‌ازای هر متر مربع، ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بوده که به‌نسبت ماه مشابه سال قبل ۱۰.۹ درصد رشد داشته است.

مسکن آذر ۲۱, ۱۳۹۶

متوسط قیمت معامله مسکن در تهران و در آبان‌‌ماه به‌ازای هر متر مربع، ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بوده که به‌نسبت ماه مشابه سال قبل ۱۰.۹ درصد رشد داشته است.

۴۷.۲ درصد معاملات مربوط به بناهایی با عمر کمتر از ۵ سال بوده است.

منبع: گزارش ماهانه بانک مرکزی

9 بازدید کل ، 0 امروز

✅از شخصی چکی دارم که برگشت خورده و چک هم برای تهران می‌باشد. به کجا باید شکایت کنم؟

مشاور حقوقی آذر ۲۰, ۱۳۹۶

✅از شخصی چکی دارم که برگشت خورده و چک هم برای تهران می‌باشد. به کجا باید شکایت کنم؟

☑️پاسخ:

✍️شما میتوانید به دو صورت شکایت کنید، یعنی اگر جنبه کیفری داشت شکایت کیفری و گرنه شکایت حقوقی.

۱ – هر کجا که چک برگشت خورده دادسرای همانجا صالح به رسیدگی به شکایت کیفری می‌باشد که با شرایطش می‌توانید اقدام کنید.

۲- اما اگر بخواهید اقامه دعوی حقوقی نمایید می‌توانید با توجه به رأی وحدت رویه شماره ۶۸۸ مورخ ۸۵/۳/۲۳ هیات عمومی دیوانعالی کشور هم در دادگاه محل اقامت خوانده، هم محل صدور چک و هم محل برگشت خوردن چک اقامه دعوی مطالبه وجه چک را بنمایید.

9 بازدید کل ، 0 امروز

صفحه 1 از 1371 2 3 137
 • ❇️ دامپینگ چیست؟!

  با در آبان ۱, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ❇️ دامپینگ چیست؟! 🔸خیانت بزرگی بنام دامپینگ در جامعه در حال وقوع است . هوشیار باشید. ◽️یک فروشگاه زنجیره ای را تجسم کنید. بسیار بزرگ. بسیار شیک. وارد محله ای می شود. محله ای با مردمانی از طبقه متوسط. نبش اصلی ترین چهار راه محله، زمینی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع را می خرد. آن […]

 • ⭕️ هشت مصدوم آتش سوزي مجتمع مانا در یزد

  با در آبان ۱۴, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ⭕️ هشت مصدوم آتش سوزی مجتمع مانا در یزد این حادثه در ساعت ۴:۰۰ صبح امروز در شهرک فاطمیه بلوار مدرس اتفاق افتاد. نیروهای امدادی در این حادثه با حضور به موقع ۸ مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند. گفته می شود در پی آتش سوزی مجتمع مسکونی مانا خوشبختانه وضعیت مصدومین وخیم نیست و […]

 • 📌افزایش 10 درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال /با اقدام بانک مرکزی، به خروج مسکن از رکود امیدواریم

  با در مهر ۱۱, ۱۳۹۶ - 2 نظرات

  📌افزایش ۱۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال /با اقدام بانک مرکزی، به خروج مسکن از رکود امیدواریم حسام عقبایی،رییس اتحادیه مشاوران املاک : 🔹در نیمه اول سال جاری شاهد ثبات قیمت ها در بازار مسکن بوده ایم و پیش بینی ما از نیمه دوم سال افزایش معاملات است. 🔹کاهش نرخ سود بانک ها […]

 • 🔰آخوندی: 19 میلیون نفر در ایران در فلاکت زندگی می‌کنند!

  با در شهریور ۲۶, ۱۳۹۶ - 1 نظرات

  🔰آخوندی: ۱۹ میلیون نفر در ایران در فلاکت زندگی می‌کنند! 🔺وزیر راه و شهرسازی: در تهران ۵۰۰ هزار خانه خالی داریم و از طرف دیگر عده ای در فلاکت زندگی می کنند، در کشور نیز ۱۹ میلیون نفر در فلاکت زندگی می کنند. این عدم تعادل را می توان با دستور برطرف کرد؟ 🔺دو بار […]

 • 📣📣سامانه صیاد رسما آغاز بکار کرد/ 6 نکته مهم درخصوص چکهای جدید بانکی

  با در شهریور ۲۹, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  📣📣سامانه صیاد رسما آغاز بکار کرد/ ۶ نکته مهم درخصوص چکهای جدید بانکی ۶ نکته مهم معاون فناوری های نوین بانک مرکزی درخصوص سامانه یکپارچه چک(صیاد) که ۲۸ شهریورماه از آن رونمایی شد: ۱- ابعاد چک های مختلف بانکهای دولتی و خصوصی یکدست و استاندارد می شودو وجه تمایز آنها نام بانک و آرم بانک […]

برای ارسال آگهی باید عضو سایت شوید . اگر هنوز عضو سایت نشده اید هم اکنون عضو سایت شوید.