❇️ روحانی مچکریم

سیاسی دی ۲۱, ۱۳۹۶

❇️ روحانی مچکریم

◽️یک سال از عروج آسمانی حضرت آیت‌الله هاشمی ‌رفسنجانی گذشت. بزرگمردی که در تاریخ معاصر ما جایگاه ویژه‌ای دارد. زمانی که ایشان ناباورانه ردصلاحیت شد به اتفاق عده‌ای از حقوقدانان در مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمت ایشان بودیم و من پشت تریبون رفتم و با اشک گفتم حاج آقا رد صلاحیت شدید.

◽️بعد از صحبت من سخنرانی مفصلی کرد و از تاریخ گفت، از انقلاب و اینکه خدمت به انقلاب تنها در ریاست ‌جمهوری نیست و گفتند احساس دین می‌کردم به مردم آن روزها همه قطعنامه‌هایی که رییس‌جمهور وقت ورق‌پاره می‌خواند لازم‌الاجرا و روی میز بود و اثرات و تبعات آن وبال گردن و مانع رشد و اقتصاد کشور.

◽️ایشان گفتند وظیفه داشتم که برای برون ‌رفت از وضع موجود همانند پایان آبرومندانه جنگ کاری بکنم و این آخرین وظیفه‌ای بود که برای خود حس می‌کردم. حال که به هر علت و دلیل، شورای نگهبان این وظیفه را از من ساقط کرده است، احساس آرامش می‌کنم.

◽️در پاسخ گفتیم حاج آقا آرامش مردم چه؟ آیا مردم می‌توانند زیر فشار قطعنامه‌های فصل هفتمی شورای امنیت سازمان ملل و این تهدید که همه گزینه‌ها روی میز است به زندگی ادامه دهند؟

◽️آقای هاشمی گفتند به همین خاطر و با وجود اینکه باید میدان را به جوان‌ترها داد خود را کاندیدا کردم که اولا تکلیف قطعنامه‌ها را روشن کنم. بعد از آن به فکر دگرگونی اقتصادی باشم.

◽️گفتم حالا که رد صلاحیت شدید برنامه‌های شما را چه کسی پیاده خواهد کرد با صراحت گفت از کسی حمایت خواهم کرد که می‌دانم برنامه‌های من را پیاده خواهد کرد و نگاه‌ها به سوی آیت‌الله بود تا روشن شود از چه کسی حمایت خواهد کرد.

◽️حمایت از دکتر حسن روحانی یعنی حمایت از ایده و روش‌های آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و همین مطلب بود که آن شور را به پا کرد و در دور اول آقای روحانی انتخاب شد و برنامه برجام پیش آمد و لغو قطعنامه‌ها که خواسته آقای هاشمی بود.

◽️در یک سخنرانی ایشان گفتند مردم هنوز به اهمیت رای خود پی نبردند، با این انتخابات کاری شد کارستان و دست کسانی از سیاست و اقتصاد کشور کوتاه شد که به این سادگی امکان‌پذیر نبود.

◽️افسوس که این فرصت را پیدا نکردند در حیات خود پیروزی آقای روحانی را در دوره دوم به عینه ببینند و مرگ ناباورانه ایشان و دو سه نسلی که در تشییع جنازه با چشمی گریان در خیابان‌ها حماسه‌ای بزرگ را رقم زدند و بعد از تشییع جنازه حضرت امام(ره) دومین حضور میلیونی و ترکیبی از نسل‌ها از پدربزرگ و پدر و فرزند را به نمایش گذاشتند.

◽️همین شور و شوق در پای صندوق‌های رأی حرکتی به وجود آورد که آقای روحانی بیش از ٢۴ میلیون رای، رکوردشکن صندوق‌های رای شد صندوقی که این‌بار جناح مقابل با همه ابزار و وسایل به میدان آمد از نشستن در کنار خواننده زیرزمینی تتلو تا وعده پرداخت یارانه ٢۵٠ هزار تومانی

◽️اما آنچه نگارنده را وادار به نوشتن این مطلب کرد مظلومیت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است، شیوه و رفتار دکتر حسن روحانی نسبت به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که نگارنده برخلاف گفته آقای محسن هاشمی، فرزند ارشد ایشان که می‌گویند… جای گلایه نیست…

◽️ دکتر روحانی در پیام پیروزی‌اش هم یادی از آقای هاشمی نکرد، شخصیتی که حمایت او به باور همه تحلیلگران باعث و بانی پیروزی آقای روحانی هم در دور اول و هم در دوره دوم شد، در دور اول که آقای هاشمی در قید حیات بود لابد به خاطر چشم در چشم افتادن از ایشان یادی شد اما در دور دوم لابد به اعتبار… از دل برود هر آن‌که از دیده رود.

◽️برخلاف نظر محسن هاشمی نمی‌توانم این نادیده گرفتن آیت‌الله هاشمی را تاب بیاورم، چگونه می‌شود باور کرد، در نطق پیروزی دور دوم آقای حسن روحانی یادی از مسبب این پیروزی درخشان و نگاه حمایتگرانه مردی که حتی بعد از مرگ هم نگران سرنوشت کشورش بود نشود .

بدون برچسب

14 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

 • ❇️ دامپینگ چیست؟!

  با در آبان ۱, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ❇️ دامپینگ چیست؟! 🔸خیانت بزرگی بنام دامپینگ در جامعه در حال وقوع است . هوشیار باشید. ◽️یک فروشگاه زنجیره ای را تجسم کنید. بسیار بزرگ. بسیار شیک. وارد محله ای می شود. محله ای با مردمانی از طبقه متوسط. نبش اصلی ترین چهار راه محله، زمینی به وسعت ۱۰ هزار مترمربع را می خرد. آن […]

 • ⭕️ هشت مصدوم آتش سوزي مجتمع مانا در یزد

  با در آبان ۱۴, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ⭕️ هشت مصدوم آتش سوزی مجتمع مانا در یزد این حادثه در ساعت ۴:۰۰ صبح امروز در شهرک فاطمیه بلوار مدرس اتفاق افتاد. نیروهای امدادی در این حادثه با حضور به موقع ۸ مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند. گفته می شود در پی آتش سوزی مجتمع مسکونی مانا خوشبختانه وضعیت مصدومین وخیم نیست و […]

 • ❇️ مقیم این شهر در ایتالیا شوید و 2 هزار یورو هدیه بگیرید!

  با در آبان ۱, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ❇️ مقیم این شهر در ایتالیا شوید و ۲ هزار یورو هدیه بگیرید! 🔸شهر کوچکی در جنوب ایتالیا که تپه‌ها و جنگل‌ها آن را احاطه کردند، به هر خانواده‌ای چه ایتالیایی و چه غیرایتالیایی که به آنجا نقل مکان کند ۲۰۰۰ یورو پول می‌دهد. ◽️شهردار کاندلا (Candela) اینکار را در مقابل بحران جمعیتی که در […]

 • ❇️ خانه های 80کیلویی ضدزلزله

  با در آبان ۲۳, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ❇️ خانه های ۸۰کیلویی ضدزلزله 🔸پس از زمین‌لرزه کوماموتوی ژاپن در سال گذشته میلادی، دولت این کشور دستور ساخت خانه‌هایی روستایی را صادر کرد که ظرف ۲هفته ساخته شده و هیچ زلزله‌ای نیز حریف ساختار آن نمی‌شود. ◽️این خانه‌ها که dome houses یا خانه‌های گنبدی نام دارند فقط ۸۰کیلو وزن دارند. ژاپن در مناطق روستایی […]

 • ❇️ (طنز) از سوت بلبلی‌های شفر و پرتاب یخ تا پیدا شدن رقیب برای پراید!

  با در آبان ۶, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  ❇️ (طنز) از سوت بلبلی‌های شفر و پرتاب یخ تا پیدا شدن رقیب برای پراید! 🔸خوشبختانه بزرگ‌ترین بحران و چالش این روزهای کشور هم حل شد و بازی شهرآورد پایتخت با برتری قرمزپوشان پایتخت به اتمام رسید اما شهرآورد پایتخت دستاوردهای جدیدی را برای ما به همراه داشت که به بخشی از آنها اشاره می‌کنیم: […]

برای ارسال آگهی باید عضو سایت شوید . اگر هنوز عضو سایت نشده اید هم اکنون عضو سایت شوید.