❇️ هاشمی، «عزیز نازی» پیش امام بود

سیاسی آذر ۱۴, ۱۳۹۶

❇️ هاشمی، «عزیز نازی» پیش امام بود

🔹روایت محی‌الدین حائری‌شیرازی، امام‌جمعه سابق شیراز و عضو سابق مجلس خبرگان از جایگاه رهبرانقلاب و هاشمی‌رفسنجانی نزد امام‌خمینی

◽️امام روی آقای خامنه‌ای تستی عمل می‌کرده، روی آقای هاشمی به‌صورت نوازشی؛ سعی می‌کرده دل هاشمی را حفظ اما آقای خامنه‌ای را تحریک کند.

◽️آقای خامنه‌ای دوره ریاست‌جمهوری‌اش به من گفت امام خیلی به آقای هاشمی علاقه‌مند است. هر وقت آقای هاشمی می‌رود مسافرت، گوسفند قربانی می‌کند می‌دهد به فقرا برای سلامتی‌اش؛ وقتی هم برمی‌گردد یکی دیگر قربانی می‌کند به عنوان شکرانه. این کار را برای احدی و برای من هم نمی‌کند.

◽️آقای هاشمی هم خودش اطلاع داشت که امام این کار را می‌کند؛ «عزیز نازی» بود پیش امام. اما آقای خامنه‌ای را غلغلک می‌کرد که اگر نفسانیتی در او هست، ظهور پیدا بکند، بعدش گرفتار مشکل نشود.

◽️مثلا در ماجرای خطبه‌ نمازجمعه آقای خامنه‌ای درباره ولایت‌فقیه که با انتقاد علنی امام روبه‌رو شد، آقای خامنه‌ای نامه‌ای به شخص امام نوشت و امام هم جواب ایشان را نوشت و قبل از این‌که به دست آقای خامنه‌ای برسد در رسانه‌ها منتشر شد. آقای خامنه‌ای ولی تمکین کرد.

◽️از اینکه امام برای هاشمی گوسفند قربانی می‌کرده کشف نمی‌کنیم ولایی بوده، کشف می‌کنیم وجودش برای نظام لازم بوده و امام خرج می‌کرده که ایشان را از او ندزدند؛ اما سربه‌سر آقای خامنه‌ای می‌گذاشت، که اگر ذره‌ای نفسانیتی وجود دارد در زمان حیات امام ظهور کند تا امام فکر یکی دیگر باشد. فشار امام روی ایشان علامت عنایت‌اش برای آینده‌اش بود.

◽️آقای هاشمی اعتقادش به ولایت، آن روزی که کرباسچی را برداشتند ولی هیچ نگفت، معلوم شد؛ یعنی وقتی رهبری سر به سرش می‌گذارد هیچ نگوید/مرکز اسناد انقلاب اسلامی

بدون برچسب

28 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر

برای ارسال آگهی باید عضو سایت شوید . اگر هنوز عضو سایت نشده اید هم اکنون عضو سایت شوید.